JIN JÓGA, ČÍNSKÁ MEDICÍNA, AROMATERAPIE

Pátky 25. 10. a 22. 11. 2019 17 - 20 hodin

Provází Andrea Brabcová v InSpirále Plzeň

Přijměte pozvání na sérii 3 pátečních workshopů, věnovaným tématu podzim/zima = kov/voda a jednotlivým orgánům, které tomuto období a prvkům dle čínské medicíny přináleží.

Podzim je dle čínské medicíny obdobím naplňování a dozrávání. Příroda už nebují, ale dozrává a utišuje se. Stejně jako listy se připravují opustit stromy, představuje obdobíPodzimu vhodný čas k tomu, abychom se zastavili a některé věci v našem životě nechali jít – zbavili se toho, co nás zatěžuje, ruší a omezuje. Získáme tak více jasnosti a objektivity, které jsou nezbytné pro nastolení rovnováhy a harmonie do další životní etapy. Podzimu vládne element kov, který představuje v oblasti lidských vlastností bystrý rozum, cit pro spravedlnost a smysl pro podstatné. Z orgánů mu přináleží plíce a tlusté střevo.

Zima je obdobím tzv. velkého jin – je neaktivní, studená a vlhká. Chlad a tma v zimě nás nutí zpomalit. Stejně jako příroda, i my šetříme energii a síly a připravujeme se na výbuch nové energie na jaře. Zima je dle čínské medicíny spojená s prvkem vody, v lidském těle odpovídají elementu vody ledviny a močový měchýř. Podle čínské medicíny představují ledviny nejdůležitější orgán těla. Říká se o nich, že jsou „kořenem jin-jangu všech vnitřních orgánů“ a „pramenem života“.

Od terapeutky čínské medicíny se dozvíte, jak se na období podzimu a zimy dívá čínská medicína, na co se zaměřit, co jíst a čeho se naopak vyvarovat, abyste se cítili fyzicky i psychicky dobře a uchovali si dostatek energie. S lektorkou jin jógy si užijete jemnou, relaxační hodinu jógy. Jin jóga je velmi pomalá, statická forma jógy. Působí především na pojivovou tkáň, jemně ji protahuje a jednotlivými pozicemi působí na meridiány, pročišťuje je a podporuje tak tok energie. Součástí workshopu bude povídání o aromaterapii a o tom, jak lze konkrétní esenciální oleje využít k podpoře dobrého zdraví a kondice. Všechny zmíněné oleje si budete moci na místě vyzkoušet.

Cena workshopu při jednotlivém vstupu je 450,- Kč, cena celé série je 1.200,- Kč.

Rezervace, prosíme, přes web www.a-yoga.cz nebo na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.