InSpirála Plzeň

Jste vítáni v prostoru InSpirála Plzeň.

Můžeme se tady setkávat, uvolnit, radovat, vzájemně podporovat, růst, uzdravovat a s láskou sdílet své pocity i pochyby. Můžeme se nechat inspirovat, sami můžeme být inspirací pro ostatní.

Kundaliní energie se pohybuje po spirále, cvičením a meditací ji můžeme rozproudit. Můžeme vstoupit do spirály, stoupat po spirále nahoru, klesat dolů a hledat rovnováhu v tomto pohybu.

Můžeme vstoupit do sebe, rozhlížet se, naslouchat vnitřním zvukům a zprávám, cítit proudění dechu, tlukot srdce, vnímat to vše co "JÁ JSEM".

Pak asi budeme klidnější, vyrovnanější, sebe-vědomější, láskyplnější, plní blaženosti a můžeme lehčeji zvládat své každodenní zážitky.

Můžeme cokoliv... :-)

Držím nám palce.

Sabina 

Sabina Kočová

Moje duchovní jméno je "Sahej Anand Kaur". Kaur znamená princezna a to jsme všechny ženy. Anand je blaženost a Sahej přirozenost. Duchovní jméno je popis mého poslání.

Jmenuji se "Princezna, která přirozeně a s lehkostí přivádí lidi k blaženosti". :-) A to se mi líbí!

 

Vezmu to pěkně ze široka...

Narodila jsem se v Plzni, studovala jsem v Plzni. Nejdřív na jazykové ZŠ, pak na gymnáziu Opavská, chvilku na pedagogické fakultě obor tělocvik - zeměpis a pak na soukromé vyšší odborné škole fyzioterapii.

Život mě nabídl brigády v potravinách, ve studentském baru, na poště. Vyzkoušela jsem si modelku, produkční, učitelku masérů, fakturantku, cvičitelku dětí i dospělých a všech možných stylů. Pracovala jsem v psychiatrické léčebně v Dobřanech, v obchodní firmě, na rehabilitaci v německém Bodenmais.

Nejvíc se mi líbí "na volné noze...". Co si vymyslím, to si udělám. :-)

Vlaďka Procházková

Díky kundaliní józe cítím své srdce. Mám ráda přírodu a její jemné zvuky, ráda objevuji svět i mimo naši vlast. Miluji meditace a zpěv manter. Věnuji se kundaliní józe od roku 2014 a protože mi přinesla do života mnoho pozitivních změn, nemohla jsem jinak, než začít její denní praxi. Časem přišla nabídka vlastních lekcí dalším lidem, v InSpirále nabízím každou středu od 17:00 do 18:30 hodin kundalini jógu pro začátečníky, každý pátek od 15:30 hod. pak zpíváme na lekci Mantra jógy. Také organizuji zážitkové semináře v přírodě, protože stále intenzivněji vnímám co vše nám nabízí pro náš spokojený život. Spojení se Zemí a se všemi živly, rituály v přírodě, silová místa, procházky, to vše nám přináší znovu nalezení svého vnitřního učitele. Každý jej v sobě máme.

Monika Devátá

Józe se věnuji 20 let, v roce 2017 jsem ukončila roční studium Kundalini jógy s certifikátem od Kundaliní research institut (KRI). Ráda se stanu Vaším průvodcem na Vaší cestě k duševní i tělesné harmonii.

Andrea Brabcová

K józe mě nepřivedla žádná složitá životní situace ani hledání duchovna. Vedla přes nejrůznější pohybové aktivity – aerobik, běh, fitness…Cílem bylo jediné - mít štíhlé, pružné tělo. Jako dítě jsem totiž byla baculatá a dost neohrabaná. Vypěstovala jsem si tak poměrně slušný komplex a touhu po dokonalosti. V dospělosti jsem se oplácanosti z dětství zbavila, honba za dokonalostí, výkonem a potřeba nadměrné sebekontroly ve mně zůstala – a to nejen ve sportu, ale i v životě. Hnala jsem se za kariérou, studovala, obětovala spoustu času a energie tomu, abych byla perfektní. Na pomyslném žebříčku společenských hodnot jsem se sice dostala relativně vysoko, ale šťastnou mě to neudělalo. Stále jsem v sobě měla neklid, nespokojenost, potřebu jít někam dál. Z dnešního pohledu jsem nežila, ale přežívala.

Jógu jsem před mnoha lety vyzkoušela jen jako další "sport". A zcela jsem jí podlehla. Praxe jógy postupně proměnila nejen moje tělo, ale hlavně moji hlavu. To, co se mi dřív zdálo důležité, pro mě přestalo mít význam. Naopak jiné aspekty na významu získaly. Naučila jsem respektovat své tělo, jeho možnosti. Respekt sama k sobě se přenesl na respekt vůči okolí. Jsem klidnější, vyrovnanější a spokojenější. Moje vztahy jsou lepší.  Prostě se věci začaly díky józe dávat do pořádku… 

Martin Slezák

Jsem ten co vás masíruje, taky znám tajemství ocele Fe3C, znám rodinné konstalace, šamanismus a také vidím, jakou moc mají myšlenky.

Při svém poznávaní sama sebe a tohoto světa, už znám různé zákonitosti, kterými se tento svět řídí... Můj systém poznávání je na principu porovnávání protikladů.

Dualita, kterou mám vrozenou ve svém znamení zvěrokruhu (blíženec), mi pomáhá nalézat svoji vnitřní pravdu. Někdy je to pěkně těžké, až se vám z toho vaří mozek, protože z každé myšlenky uděláte filozofické téma… Není to zrovna nejrychlejší způsob pro rozhodování.

Kundaliní jóga je mi velmi nápomocná, protože odstraňuje veškerou vnitřní dualitu a probouzí můj plný potenciál. Pomůže vám rozpoznat vaše vnitřní vědomí a vyladit ho a rozšířit a pak ho ještě spojí s vesmírným vědomím, takže se stane nekonečným a stane se božským vědomím...