Kundaliní energie = kouzelná „hadí“ síla

Probuzená kundaliní energie je energie světla pozvolna čistící naši páteř a mysl.

Kundaliní energii máme všichni, ženy, muži i děti. U někoho je skrytá, spící, někdo si svoji tvořivou a sexuální energii začíná uvědomovat občas. S pravidelnou praxí kundaliní jógy se můžeme dostat do stavu, kdy je kundaliní energie naší každodenní pomocnicí a září z nás na dálku.

V technice kundaliní jógy se říká, že kundaliní energie je většinou spící v 1. čakře. Mluví se o hadovi stočeném na 3 a půl otočky v základně naší páteře. Také jsem četla o stočeném pramínku vlasů - lokně milence…

kundalini img 15

Kundaliní jóga je cvičení, relaxace a meditace v jednom. Chceme-li naši kundaliní energii zažívat, nejdříve potřebujeme dostatek energie v bodu středu, v těžišti, v oblasti pupíku. Jiné techniky nazývají toto místo „hara“, „dolní tantien“… Tento oheň putuje z bodu středu dolů, přes 2. čakru do 1., aby tam pozvolna začal probouzet naší sílu, pravou podstatu – kundaliní energii. Probuzená energie pak putuje vzhůru, oheň zahřívá srdce, aby otevřelo své brány a s láskou nás vpustilo do vyšších sfér naší bytosti. Když jsme si vědomí 1. čakry, Země pod našima nohama, cesta vzhůru je bezpečná.

Kundaliní energie uvolňuje bloky na fyzickém těle, propojuje čakry a celou naší bytost přes všechny úrovně. Přináší zdravé tělo, prosperitu a bezpečí, tvořivost, sílu sebe-vědomí, laskavost k sobě i okolí, umění naslouchat i komunikovat, intuici a víru, že je vše, jak má být, že je o mě postaráno. Moudrost a záře je nácházena uvnitř a nabízena ven.

Občas se energie zpomalí, zastaví, někdy je citelná pouze na části těla. Kundaliní jóga je vytvořená pro bezpečnou cestu kundaliní energie.

A tento proces probouzení, uvědomování si sebe sama může trvat…

Yogi Bhajan říká: „Po kapkách budeme šťastnější!“… a to potvrzuji…

Sabina: „Někdy cítím „husí“ kůži na zádech, někdy se mi zježí chlupy, někdy projede teplá vlna, někdy studená vlna mým tělem, někdy vnímám spíš brnění, mravenčení, někdy je cesta odspoda nahoru, někdy ze středu ven… To vše je pro mě zážitek kundaliní energie v mém těle.

Díky těmto zážitkům se čím dál častěji přepínám z mojí přemýšlecí mysli do citlivosti těla. Chápu pravdivě, co se děje v těle, v mysli, v srdci a dokážu si vyhovět. Dovolím si se podle vnitřních signálů zařídit. A můžu míň kalkulovat, kontrolovat, namýšlet, řídit. Věci se začínají dít samy, lehce a dostávám dary navíc. Díky pročištění těla i mysli po kundaliní józe mám volné místo pro zázraky všeho druhu… :-)“

PA202569Zbláznění…

Někteří lidé a některé knihy říkají, že se zblázníme, jakmile se začneme zabývat kundaliní energií. ANO. Může to tak navenek pro okolí vypadat.

Díky vzrůstající citlivosti začínáme více vnímat, co do sebe dostáváme. Co jíme, pijeme, jakou kosmetiku používáme, jaké léky. Začínáme si možná vybírat jiné materiály pro své oblečení, možná si díky zvýšení tvořivosti dokážeme vyrobit první bosé boty. Přemýšlíme, je-li zaměstnání radostí nebo chceme už konečně sebrat odvahu a udělat ten dlouho odkládaný krok. Možná nalézáme i nové lidi, se kterými se dá otevřeně mluvit o vnitřních dějích.

Získáváme větší svobodu, větší nezávislost na státě, na většinové konzumní společnosti. A v tom je kundaliní jóga na zbláznění. Přestáváme být součástí stáda, poznáváme zákoutí své mysli a začínáme si tvořit život podle svých představ. A když se zabydlíme v kundaliní józe, dokážeme vše tvořit velmi jemně, lehce a s vírou, že můžeme cokoliv. A to je pro stát, klasického zaměstnavatele a někdy i rodiče nebo děti k zbláznění. Přestáváme být naštvaní a elegantně zvládáme i náročné životní situace. Víc se usmíváme a míň řešíme. A to je divné!!! Ale vlastně tím posíláme světu zprávu, že to jde. "Můžete taky změnit, co se vám nelíbí." V kundaliní energii je ta síla.

Sabina: „Kundaliní jóga mě postupně vedla k vynechání masa, alkoholu. Stala jsem se vegetariánkou, pak i vegankou. Chvíli jsem k sobě byla velmi despotická, v restauraci jsem „otravovala“ číšníky, spolustolovníky i sebe specifickými přáními. Většinou jsem byla nespokojena. Až se to vše uvolnilo a přijímám většinou s klidem, co je v nabídce. A když jsem si po letech dala na Vánoce kapra, maminka se tetelila radostí, že její dcera se stává zase normální. Teď jsem uvolněná veganka. :-)“