LEKCE KUNDALINÍ JÓGY

SESTAVA NA POSÍLENÍ AURY A WAHE GURU MEDITACE

Komentář:

Tato krije úžasně působí proti nemocem, čistí auru. Udržuje ji zářivou. Sestava při dlouhodobějším praktikování také posiluje nervový systém. Dobu provádění prvního cviku můžeme postupně prodloužit na 7 ½ minuty, druhý a třetí cvik na 15 minut. To vyvolá silné pocení. První cvik odstraní veškeré trávicí problémy, posílí paže a zvětší sílu osobní ochrany a prezentace.

  1. Kliky v pozici trojúhelníku

Klek na čtyřech a zvedneme boky, tělo vytvoří trojúhelník. Zvedneme nataženou pravou nohu. Výdech a pokrčíme lokty do kliku. Nádech a vrátíme se zpět do výchozí pozice s nataženými lokty. Pokračujeme 1 ½ minuty, vyměníme nohy a pokračujeme 1 ½ minuty.

  1. Předpažení – vzpažení

Jednoduchý sed, předpažíme levou HK, prsty jako bychom drželi tyč. Pravou HK dlaní dolů překřížíme pod levou HK. Palec otočíme dolů, dlaň doprava. Prsty pravé ruky uchopíme levou pěst. Nádech a vzpažíme do 60°, výdech a zpět předpažíme. Dýcháme zhluboka po dobu 2 – 3 minut. Na závěr nádech, HK do 60° a uvolníme se.

  1. Předpažení – zapažení

Jednoduchý sed, předpažíme obě HK, dlaně směrem k sobě na vzdálenost 15 cm. Nádech a přes upažení zapažíme, výdech a zpět do výchozí pozice s rukama v předpažení. Dýcháme zhluboka a rytmicky, pokračujeme 3 minuty. Tento cvik se dá provádět i ve stoje.

 

WAHE GURU MEDITACE

Komentář:

Tato meditace přináší do mysli stav klidu a radosti. Aktivuje naše jemněhmotné tělo, naše jemné vnímání.

Pozice:

Příjemný sed s rovnou páteří. Ruce jsou natažené v loktech, zápěstí na kolenou, dlaně vzhůru. Na každé ruce spojíme špičku palce a ukazováčku, ostatní prsty jsou natažené.

Oči:

Při této meditaci se zavřené oči přirozeně stočí do 3. oka na čele, do centra naší intuice. Představujeme si harmonii mezi 2 trojúhelníky tvořícími čtverec. Vrchol horního trojúhelníku je ve 3. oku na čele a další 2 body jsou oči. Dolní trojúhelník tvoří oči a vrchol je na špičce nosu.

Mantra:

WAHE GURU

Pohyb:

Otáčíme hlavou v klidném tempu vlevo a říkáme WAHE, otáčíme doprava a říkáme GURU. Vlevo nadechujeme, vpravo výdech.

Čas:

11 – 31 minut