LEKCE KUNDALINÍ JÓGY - AUDIO VERZE 1.

Milí přátelé,

s radostí vám nabízím další sestavu a meditaci. Tentokrát patří k sobě a relaxace je až na závěr.

Jsem nadšená, protože kromě psané formy poprvé přinášíme i audio nahrávku. Budu potěšena, když mi dáte vědět, jak vám tato forma vyhovuje, mám-li nahrávat další. Sabina

Odkaz tady: Audioprůvodce

 

ZÁKLADNA PRO NEKONEČNO A MEDITACE PRO ZÁŽITEK SVÉ VLASTNÍ NEKONEČNOSTI

Komentář:

Abychom dosáhli jemné éterické sféry, kde jsme přirozeně neomezení, musíme si nejprve položit pevné základy na zemi. Tato krija se zaměřuje na pánevní oblast, pokládá základy a následná meditace nás vyšle do sféry nekonečna. Pánevní oblast fyziologicky působí jako střed rovnováhy pro trup a jako nižší základy na zemi. Ženská pánev je obzvlášť citlivá, kosti nejsou srostlé a snáze dochází k jejich vzájemnému posunu. Chronický posun, napětí a neohebnost se mohou projevit na fyzickém i emočním stavu jako ústřel nebo nepravidelná menstruace. U mužů může vzniknout impotence.

  1. Rotace páteře

Jednoduchý sed, prsty rukou propleteme za krkem v úrovni vlasové linie. Předloktí rovnoběžně s podložkou, lokty co nejvíc dozadu. Nádech a otočení doleva, výdech a otočení doprava.

3 minuty

  1. Jóga mudra

Jednoduchý sed, propleteme prsty za zády, lokty natažené, oddalujeme ruce od těla. Začneme Dech ohně a jdeme do předklonu, pokud je to možné čelo až na zem, ruce co nejdál od těla a vracíme se zpět do sedu. Pozice střídáme v souladu s dechem.

2 minuty

  1. Pozice prkna vzad

Sed, rovná páteř, přednožíme na podložce, ruce mírně za hýždě, prsty směrem k hýždím. Začneme Dech ohně a přejdeme do vzporu ležmo vzad, hlava v prodloužení páteře. Pozice střídáme v souladu s dechem.

1 ½ minuty

Komentář: Cvik posiluje pánevní oblast, zvyšuje její ohebnost a uvolňuje blokády.

  1. Pozice vrány

Stoj, chodidla na šířku pánve, ruce v předpažení, dlaně dolů. Výdech a jdeme do dřepu, nádech a zpět do stoje.

Opakujeme 26 krát

  1. Předklony

Stoj, chodidla na šířku pánve, ruce vzpažíme, dlaně vpřed. Nádech a záklon, výdech a hluboký předklon.

Opakujeme 26 krát

  1. Úklony

Stoj, chodidla na šířku pánve, vzpažíme, dlaně k sobě. Nádech a úklon doleva, výdech a úklon doprava.

Opakujeme 26 krát na obě strany

  1. Rytmické výkopy

Stoj, ruce v bok, střídavě vykopáváme natažené nohy dopředu. S každým výkopem recitujeme nahlas mantru „HAR“ a při vyslovení „R“ se jazyk dotkne horního patra. Vykopáváme 1 krát za vteřinu.

3 minuty

Komentář: Nahrávka „Tantric Har“ poslouží jako dobrý doprovod a udržení rytmu.

  1. Meditace na Desátou bránu

Meditace pro zážitek své vlastní nekonečnosti.

Jednoduchý sed, rovná páteř. Ruce do klína, dlaně vzhůru, palce se dotýkají. U mužů pravá dlaň leží v levé, u žen levá dlaň leží v pravé. Zaměříme oči vzhůru do středu vrcholku hlavy do korunní čakry (Desáté brány). V duchu recitujeme mantru „HAR HAR“ a vtahujeme břicho dovnitř. S vtaženým břichem přitlačíme špičku jazyka na horní patro a v duchu řekneme „MUKANDE“. Hluboce se soustředíme, ponoříme se do této meditace a vnímáme vyzařování korunní čakry. Zažíváme neomezenost. Prociťme, jak se rozrůstáme za hranice času a prostoru, do království nekonečného míru a radosti.

Pokračujeme 11 – 31 minut

Dobrým doprovodem může být nahrávka od Singh Kaur „Har Har Mukande“ z Crimson Series.