VĚK VODNÁŘE A KUNDALINÍ JÓGA

Pohádka nebo skutečnost? Jak to vnímáte vy? :-)

Nabízím odkaz na meditaci "Spojení se sebou"... https://youtu.be/2Gm3ht9EqLE

Může nám pomoci to zjistit. :-)

Podle kundaliní jógy a dalších teorií žijeme v přelomovém věku. V roce 1991 jsme se začali loučit s věkem Ryb, v roce 2012 jsme energeticky vstoupili do věku Vodnáře a 21. 12. 2020 (asi) vstupujeme i fyzicky. Na naší „nejtěžší a nejhrubší“ úrovni, která potřebuje na všechno spoustu času. :-)

V odcházejícím věku Ryb vládl rozum, stroje, dualita. Ryby se znázorňují ve zvěrokruhu většinou v páru, ukazují na rozpolcenost. Společnost se dělila, vládly peníze a různé víry.

To by se mohlo změnit...

Věk Vodnáře přináší duchovní rozvoj a spojení s moudrostí vyššího Já. Čistou intuici. Dřív bylo potřeba Guruů, aby vedli, říkali, co se má. „Bůh“ (neboli Energie, Láska, Klid) byl hledám venku. Teď už asi cítíme, že to vše je obsažené uvnitř, v nás. Bůh, Bohyně, Láska, Energie, Klid… v nás dýchají. Když chceme, tak víme… Stačí si jen sednout a dýchat a odpověď přijde přirozeně.

„Guruem“ se stane každý, kdo má zkušenost. Každý, kdo vědomě užívá svůj život v pravdě. Přestáváme následovat někoho, zážitek sebe je to, co budeme chtít následovat.

Už teď je velmi příjemné, setkávat se s podobně smýšlejícími lidmi, sdílet své příběhy, inspirovat se vzájemně a harmonizovat. Společné meditace mají vzrůstající účinek na zúčastněné i okolí. Pokud se to bude dít v přírodě, ani si zatím neumíme představit, kolik „práce“ tím uděláme pro všechny fyzicky i jemně hmotně zúčastněné. :-)

Časem se začnou víc tvořit komunity, společenství pro lehkost a radost z tvoření, spolu práci a užívání si výsledků tvorby. Budeme moci více odpočívat, uvolnit se ze stresu, který je pro nás nyní normální. Celá společnost se ozdraví, budeme mít víc energie. Tím, jak se budou zvyšovat vibrace, budeme si vzpomínat na prastará umění telepatie, jasnovidnosti, jasnozřivosti. Vrátíme se k užívání zvuku jako léčivého nástroje. Kundaliní jóga a podobné metody, různé druhy vědomého dechu budou předepisovány na předpis. :-)

Kundaliní jóga ve věku Vodnáře

Šrí Mátadží Nirmala Déví v roce 1983

„Velmi zajímavé je, že Kundaliní je v sanskrtu nazývána Kumbha, to znamená Vodnář. Tak je Věk Vodnáře věkem Kundaliní. Kundaliní, božská matka vás bude vyživovat, protože je matkou uvnitř vás. Díky tomu budete růst, dostanete o tom veškeré vědomosti, bude vašim Duchem, který vám dá úplné osvícení, kterým se dostanete do kolektivního vědomí.“

Kundaliní energie v někom spí, v někom se probouzí a prochází různá místa. Ti, kteří už byli připraveni žijí v pravdě, v záři a ve společnosti kundaliní energie. Pak už není cesty zpět. Dary se objevují přirozeně, žití dostává lehkost, tvoření jde samo… Božská jiskra v člověku byla zažehnuta.

A kundaliní jóga je tu proto, abychom se jemně, příjemně seznamovali s touto „hadí“ silou. Je to jóga vědomí, k probuzení vědomé moudrosti. Ano, je nebezpečná… Je nebezpečná v tom, že „probuzený“ člověk už není ovladatelný, manipulovatelný, má vlastní citlivost a ví, co je pro něj vhodné. Vybírá si vědomě zboží, léčiva, kosmetiku, jídlo, nápoje, oblečení, materiály do domácnosti, místo pro bydlení, práci. Peníze nám pak často vydělává to, co milujeme a děláme s lehkostí. Žijeme a sdílíme své talenty. Jsou nepředstavitelné, a to je z pohledu většinové společnosti divné a možná nebezpečné.

Přátelím se s kundaliní jógou od roku 2010 a jsem stále překvapována, co dalšího nabízí a jak to souvisí a zapadá. Opravdu se stala mou matkou, výživou a sílou při objevování sebe sama. Kundaliní jóga je mým životem, duchovní cestou. Vypadá to, že už jsem ji kdyyyysi zažívala. :-) S radostí ji teď posílám dál…

Při první světové pauze na jaře jsem začala psát knížku o kundaliní józe. Praktické a jednoduché rady o tom, jak cvičit, dýchat, meditovat, o důležitosti odpočinku. A pak to najednou skončilo, vrátila jsem se k živým lekcím a nebyl čas psát dál.

V létě jsem založila youtube InSpirála Plzeň a při druhé pauze jsem ocenila, že jsem si udělala v kundaliní józe pořádek. :-) Tvořím živou knihu videí a nahrávek v prostoru, který by mě ještě nedávno nechával chladnou. Vždycky jsem si myslela, že je možné cokoliv, teď to zažívám. A je to báječné dobrodružství.

Pojďme společně vstoupit do přicházejícího věku a objevit, přijmout a milovat všechny své úrovně. Nabízí se slunovrat 21. 12. 2020 nebo jakýkoliv jiný čas. Osobní vstup ke svému čistému Já je kdykoliv oslavován a vítán všemi našimi přáteli.

Ve věku Vodnáře přecházíme totiž ze zaměření na Slunce, z heliocentrismu k rozšíření se na galaktickou úroveň. To nám asi ještě teprve dojde… :-) Přijměme svou vesmírnou jedinečnost pro celistvost celku.

„Dáme-li do něčeho Duši, můžeme se spojit s celým světem. Bude náš.“ říkal Yogi Bhajan ve věku Ryb

Ve věku Vodnáře už se to mění.

„Dáme-li do něčeho duši, můžeme vnímat spojení s celým Vesmírem a ještě dál.“ Jsme vítáni…

Nabízím meditaci pro věk Vodnáře „Spojení se sebou“, protože tím budeme spojeni se vším, co jest.

Krásné křišťálové dny…

Sabina